Bidragsydere

Alle bidragsydere på denne liste har ydet min. 1.000 kr.

Bidragsydere til Make-A-Wish Ønskefonden i 2017

Aktive Kvinder Hjørring, 9800 Hjørring
Aktive Kvinder Nørresundby, 9400 Nørresundby
Boels Fond, 1165 København K
Børnehaven Frederiksvej, 2100 København Ø
Dir. JPA Espersens Fond, 3700 Rønne
Fabrikant Mads Clausens Fond, 6430 Nordborg
Fam. Hede Nielsens Fond
Fonden af 17-12-1981, 2100 København Ø
Gate 7, 7700 Thisted
Harald Jensen, 9900 Frederikshavn
Hempel Fonden, 1256 København K
I.F. Lemvigh Müllers Fond, 2730 Herlev
Inge Andersen, 8620 Kjellerup
Iron Fortress ApS, 2605 Brøndby
Kalundborg Y´s Menette Club, 4400 Kalundborg
Knud og Dagny Gad Andresens Fond, 2100 København Ø
Lions Løgstør, 9670 Løgstør
Lone Diedrichsen, 6270 Tønder
Louis Petersens Legat, 1553 København V
Louise Koch, 2100 København Ø
Medarberjdernes Honorarfond i Novo Group
Mynte Tarpgaard, 7500 Holstebro
N. B. Rützebecks Familiefond, 9800 Hjørring
Nordic Garrison; 501st Legion
Odd Fellow Broderloge nr. 90 Morten Børup, 8660 Skanderborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 56 Clemtentia, 4780 Stege
Odendo ApS, 7500 Holstebro
Ole Kirks Fond
Ole Petersen, 2650 Hvidovre
RO`s Torv, 4000 Roskilde
SISU Basketball
Skovbo Revision ApS, 4140 Borup
Starwars Kostume Klub Danmark, 7184 Vandel
Steffen Gerstrøm, 9000 Aalborg
Stig Larsen, 2870 Dyssegård
Vejle Nytårsbad, 7100 Vejle

Bidragsydere til Make-A-Wish Ønskefonden i 2016

Bente Pedersen, 9760 Vrå
Billetto APS, 1614 København V
Birgit Hunæus Mindefond
Brand af 1848 Fond, 4700 Næstved
Byens Bedemand, 3550 Slangerup
Børge Nielsen og Max Wonsylds fond
Conaxess Trade, 2860 Søborg
Copenhagen Glee Club
Danske Banks Fond
Den A. P. Møllerske Støttefond
Dir. J.P.A, Espersens Fond
Dragsholm Golfklubs Manneclub, 4300 Holbæk
Elise Wihlborg, 8240 Risskov
Fabrikant Mads Clausens Fond
Familyrider.dk, 2625 Vallensbæk
Fredensborg Rotary Klub, 3480 Fredensborg
Gitte Steffensen, 8500 Grenaa
Goldman Sachs Int.
Grete og Sigurd Pedersens Fond
Heinrich og Laurine Jessens Fond
Hempel Fonden
High5Life, 8860 Ulstrup
HK-klubben i HKs A-kasse, 900 Købnehavn C
Honorarfonden i Novo
Humleekspressen ApS, 2600 Glostrup
Humlenu.dk, 2600 Glostrup
Inge Andersen, 8620 Kjellerup
Ingelise og Dan Pedersen, 6580 Vamdrup
Inner Wheel Haderslev
Inner Wheel Holstebro
Johanneslogen Frederik VII, 3000 Helsingør
Jubilæumsfonden for Grundfos A/S
Kalles Kaffe, 2300 København S
Kaloma Holding ApS, 8700 Horsens
Kalundborgs Y´s Menette Club, 4400 Kalundborg
Kasper Vegeberg, 8000 Aarhus C
Kim Jensen, 4690 Haslev
KONXION, 9000 Aalborg
Lemvigh-Müller Fonden
Liberty Bikers Haderslev, 6100 Haderslev
Lions Club Løgstør, 9670 Løgstør
LITECOM, 2770 Kastrup
Louis Petersens Legat
Margareta Larsen, 3760 Gudhjem
Maria K. Hareskov, 6400 Sønderborg
Mie Juel Nyborg
B. Rützebecks Familiefond
Nordic Garrison; 501st Legion
Nordic Garrison; Rebel Legion
Odd Fellow Broderloge nr. 104 Ethica, 2760 Måløv
Odd Fellow Broderloge nr. 12 Herluf Trolle, 4700 Næstved
Odd Fellow Søsterloge nr. 13 Fidelitas, 5800 Nyborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 25 Dronning Louise, 8800 Viborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 26 Noomi, 4160 Herlufmagle
Odd Fellow Søsterloge nr. 66 Vita Nova, 8300 Odder
Ole Kirks Fond
Ole Petersen, 2650 Hvidovre
Peoplenet A/S, 1155 København K
PGO importør C. Reinhardt A/S, 2750 Ballerup
Randsborg A/S, 7080 Børkop
Rigmor og Anker Olsens legat
SEiMEi, 4900 Nakskov
Slagelse Antvorskov Rotary, 4200 Slagelse
Solar Fonden af 1978
Starwars Kostume Klub Danmark, 7184 Vandel
Stig Vesselgaard, 2870 Dyssegård
Today Kids, 3660 Stenløse
Toosbuys Fond
Twentyfourseven A/S, 2100 København Ø
Tømmerhandler Johannes Fogs Fond
Veneda Budny
Winnie Pedersen, 4520 Svinninge
Aase og Ejnar Danielsens Fond

Bidragsydere til Make-A-Wish Ønskefonden i 2015

Alexa Bruun Rasmussen, 2150 Nordhavn
Arne V. Schleschs Fond, 1165 København K
Asta og Jul P. Justesens Fond, 2200 København N
Berendsen Textil Service A/S, 2860 Søborg
BetterNow
Billetto APS, 1614 København K
Biogen, Scweiz
Birgit Hunæus Mindefond, 2100 København Ø
BUY AID A/S, 2100 København Ø
Charii, 8700 Horsens
Chris Jensen A/S, 4295 Stenlille
Cosy Concept, 2820 Gentofte
Dansk Rotations Plastic, 4771 Kalvehave
Den Bøhmske Fond, 2100 København Ø
Dir. J.P.A. Espersen og Hustru Dagny Espersens Fond, 3700 Rønne
Disneystore Copenhagen, 2100 København Ø
Dovista A/S, 7400 Herning
Fabrikant Mads Clausens Fond, 6430 Nordborg
FLSmidth Gavefond, 2500 Valby
Foreningen Givdigselv, 8740 Brædstrup
Genbrugsbutikken Pixibixen, 4200 Slagelse
Gudbjørg og Ejnar Honorés Fond, 2900 Hellerup
Gulvrådgiveren, v Peter Funch, 2100 København Ø
H. C. Bechgaard og hustru Ella Mary Bechgaards Fond, 1553 København K
Hanna Andersen, 4640 Faxe
Harald Marthinus Jensen, 9900 Frederikshavn
Hempel Fonden, 1256 København K
Ingrid Nielsen, 2000 Frederiksberg
Inner Wheel Faxe, 4640 Faxe
Inner Wheel Ringsted, 4100 Ringsted
Inner Wheel St. Heddinge, 4660 St. Heddinge
Jens Wodshow, 2950 Vedbæk
Jensens Bøfhus A/S, 5230 Odense M
Johnny Søbye, 7190 Billund
Kaloma Holding ApS, 8340 Malling
Karen og Leif Dahlgren Mortensen, 8381 Tilst
Kennel Maj, 7620 Lemvig
Kongsted Sparekasses Fond, 4683 Rønnede
Lauritzen Fonden, 1291 København K
Lindehøjskolen, 2730 Herlev
Lions Club, 4293 Dianalund
Lions Club, 4295 Stenlille
Loge 90, 8600 Skanderborg
Lone Diedrichsen, 6270 Tønder
Louis Petersens Legat, 1553 København V
Lundgaard Tømrer – Snedkerfirma ApS, 2680 Solrød Strand
Malaysian Danish Association
Marianne Petersen, 2000 Frederiksberg
Martin Hintze Annual Giving Fund
Medarbejdernes honorarfond i Novo gruppen, 2765 Smørum
Medema A/S, 7400 Herning
Minicenteret Skanderborg, 8660 Skanderborg
Mærsk Boreplatform “Energy Enhancer” welfare Fund
N. B. Rützebecks Familiefond, 2100 København
Niels Ørnbjerg, 3460 Birkerød
Nils Gunnar Flämig, 5000 Odense
Odd Fellow Broderloge nr. 104 Ethica, 2760 Måløv
Odd Fellow Broderloge nr. 33 Caritas, 5800 Nyborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 25 Dronning Louise, 8800 Viborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 26 Noomi, 4160 Herlufmagle
Odd Fellow Søsterloge nr. 32 Liljen, 7600 Struer
Odd Fellow Søsterloge nr. 40 Ingeborg Spager, 9800 Hjørring
Odd Fellow Søsterloge nr. 48 Perlen, 4220 Korsør
Odd Fellow Søsterloge nr. 49 Rosen, 5500 Middelfart
Odd Fellow Søsterloge nr. 60 Vigen, 7600 Struer
Odd Fellow Søsterloge nr. 71 Modersmålet, 6622 Bække
Odd Fellow Søsterloge nr. 80 Iris, 4230 Skælskør
Odd Fellow Søsterloge nr. 94 Eleonora, 5700 Svendborg
Odd Fellow, 4 loger i Fredericia
Ole Kirks Fond, 7190 Vejle
Peter Lyng Madsen, 3400 Hillerød
Randsborg A/S, 7080 Børkop
Rasco A/S, 1825 Frederiksberg C
Rasmus Klump Prisen – Egmont Publishing A/S
Sharkgaming.dk, 2730 Herlev
Silvan A/S
Slagelse Antvorskov Rotary Klub, 4200 Slagelse
Smyks.dk, 2300 København S
Stephanie Munch Jensen, 2300 København S
Team Rotary Hillerød Puljen af 2014, 3400 Hillerød
The Body Shop, 1100 København K
The Lodvig Blues Brothers, 8400 Ebeltoft
TNT Danmark A/S, 2650 Hvidovre
Triatlon til Fordel For Børn, 3550 Slangerup
Tømmerhandler Johannes Fogs Fond, 2800 Lyngby
Via Egencia Denmark A/S 1613 København K

Bidragsydere til Make-A-Wish Ønskefonden i 2014

Aktive kvinder, 9620 Aalestrup
Anne Troelstrup, 4780 Stege
Art by Klein, 2300 København S
bar´sushi, 2000 Frederiksberg
Bering house of Flowers, 1191 København K
Biltema Næstved, 4700 Næstved
Blomstergalleriet, 9800 Hjørring
Bløcher Naturlegeplads, 8370 Hadsten
Bo Hansen, 7600 Struer
Carl Buch I/S, 6700 Esbjerg
Center for Sociologisk Analyse ApS, 9000 Aalborg
Choko Chokoo Yeah, 2920 Charlottenlund
DAB Medarbejderforening, 2000 Frederiksberg
Danske Bank Erhvervscenter, 6700 Esbjerg
Danske Banks Fonde, 2100 København Ø
DCM Cykler og Maskiner, 9690 Fjerritslev
Deloitte, 2300 København
Den Blå Planet, 2770 Kastrup
Dennis Knudsen, 1101 København K
Dorethe Leth, 8362 Hørning
DR
EA Games
Efstathios Vassiliadis, 8200 Aarhus N
Elgiganten
First Hotel Twentyseven, 1468 København K
Flexa4Dreams A/S, 8783 Hornsyld
Fredericia Furniture, 7000 Fredericia
Frederiksberg Chokolade, 2000 Frederiksberg
Fynsk Invest ApS, 6430 Nordborg
Fællesbo, 7400 Herning
Grevinde Alexandra af Frederiksborg
Gudnitz Couture, 2930 Klampenborg
Hammershus Bageri, 4681 Herfølge
Hannes Fond, 2100 København Ø
Hannes Fond, 2100 København Ø
HAYS, 8700 Horsens
Hewlett Packard
Hotel Hilton, 2770 Kastrup
Hotel Hilton, Stockholm
Hotel Vejlefjord, 7140 Stouby
HTH Køkkener, 6870 Ølgod
Haarlev -Karise Rotary Klub, 4652 Haarlev
in-action events, 4681 Herfølge
Innerwheel, 7000 Fredericia
Isabella C. Nielsen, 2700 Brønshøj
Jan Magnussen
Jens Wodshow, 2950 Vedbæk
Johnny Samuelsen, 4450 Jyderup
Julie Sandlau
Justesens Fond, 2200 København
Kaloma Holding Aps v. Stig Lyse Nielsen, 8340 Malling
Kalundborg Y´s Menette Club, 4400 Kalundborg
Kim Bisgaard
Knud og Dagny Gad Andresens Fond, 2100 KBH Ø
Kudibal Copenhagen, 1052 København K
Københavns implantat Center, 1552 KBH V
Lakrids By Johan Bülow, 2650 Hvidovre
Lassen Erhverv, 6700 Esbjerg
Lauritzen Fond, 1250 København K
Le Klint, 5270 Odense N
Lene Ovesen, 6330 Padborg
Lions Club Als Nørherred, 6430 Nordborg
Lions Club Brønderslev, 9700 Brønderslev
Lions Club Lyngtotterne, 7480 Vildbjerg
Lions Club Løgstør, 9760 Løgstør
Lions Club Vadehavet, 6740 Bramming
Lions Club Aars Aarstidens kvinder, 9600 Aars
Loge 43 Entwisle, 7100 Vejle
Loge 73 Karen Brahe, 5600 Faaborg
Loge 90, 8680 Ry
Loge nr. 23, Christian d. 4., 2300 København S
Loge nr. 32 Esbern Snare, 8382 Hinnerup
Lone Diedrichsen, 6270 Tønder
Louis Petersens Legat, 1553 København V
Madklubben, 1112 København K
Marianne Dulong, 1113 København K
Marianne Rytter
Maxi Zoo Viborg, 8800 Viborg
MENU
Michael Wärme, 4773 Stensved
Michelle Kristensen
Mikkel R. Karlsen
Mikkel Vejlgaard, 21618 Limhamn
MS-Racing, 2791 Dragør
Munin Sports, 2100 København Ø
Naturligvis.com, 2800 Kgs. Lyngby
Nordic Garrison
Nordisk Film
Oda og John Stagsted, 9000 Aalborg
Odd Fellow loge nr. 13 Fidelitas, 5800 Nyborg
Odd Fellow loge nr. 13 Fidelitas, 5800 Nyborg
Odd Fellow loge nr. 15 Odin, 6000 Kolding
Odd Fellow loge nr. 32 Liljen, 7600 Struer
Odd Fellow loge nr. 39 Sct. Kjeld, 8800 Viborg
Odd Fellow loge nr. 40 Kong Skjold, 4300 Holbæk
Odd Fellow loge nr. 71 Modersmålet, 6622 Bække
Odd Fellow logen 100, 6400 Sønderborg
OddFellow Loge 69, Frederik Den 3., 3600 Frederikssund
Ole Kirks Fond, 7190 Billund
Otto Bruuns Fond, 1255 København K
PASTIS Fishmarket, 1103 København K
Peter Lyng Madsen, 3400 Hillerød
Pigekammeret, Nøvling Kirke, 9400 Nr. Sundby
Poul Iversen Mens Wear m.fl., 7100 Vejle
Proatv, 9300 Sæby
Randsborg A/S, 7080 Børkop
Restaurant Arken, 4600 Køge
Rich Without Money Foundation
Rotaract København
S.A. Fynsk Holding ApS, 6430 Nordborg
Samsonite
Samsung
ScandiPartner Aps / Familyrider.dk 2625 Vallensbæk
Scmidt Køreskole, 5230 Odense M
SILVAN kæden, 8000 Aarhus C
SILVAN, 8000 Århus C
Skt. Johanneslogen Frederik VII, 3400 Hillerød
Solar Fonden af 1978, 3480 Fredensborg
Sony
STAY Copenhagen, 2300 København S
Summerbird Organic, 5610 Assens
Søsterloge 50 Cassiopeia, 2900 Hellerup
Søsterloge nr. 26 Noomi, 4800 Nykøbing F
Søsterloge Nr. 68 Klitrosen
Telesikring A/S, 6715 Esbjerg N
The Body Shop
The Whole Company, 4600 Køge
Thomas Scherning
Time Export, 9640 Farsø
Tivoli, 1630 København V
To Day APS, 3660 Stenløse
Tom Kristensen
Tom´s Tegn og Byg, 4500 Nykøbing Sjælland
Trendzetter House, 4600 Køge
Triatlon til Fordel For Børn, 3550 Slangerup
Trivselsklubben FALCK Hvidovre, 2650 Hvidovre
Trolles Sygepleje ApS, 2920 Charlottenlund
Tømmerhandler Johannes Fogs Fond, 2800 Kgs. Lyngby
Tømrer og Vinduescenter Esbjerg, 6710 Esbjerg N
Valby Tag, 2500 Valby
Victory, 2500 Valby
Vmware, 2580 Nærum
Winning Team v. Victor Feddersen, 2900 Hellerup
Zyklus APS, 2670 Greve
Aars Y´s Men´s Club, 9600 Aars

Bidragsydere til Make-A-Wish Ønskefonden i 2013

Abildgaard Equestrian ApS, 2970 Hørsholm
Alles Fornøjelser 13, 8000 Århus C
Anemone Liv Stabell, 2650 Hvidovre
Annaheim A/S, 1103 København K
Arrow ECS Danmark, 8260 Viby J.
Avnet Technology Solutions A/S, 2730 Herlev
Bestseller, 7330 Brande
Billund Handelsforening, 7190 Billund
Bo Hansen, 7600 Struer
Businessmann A/S, 2970 Hørsholm
C.W. OBEL A/S, 6710 Esbjerg V.
Comwell, 2100 København Ø.
CPH digital, 1106 København K.
Disney Store Stjerne Løb
EMC Danmark, 2850 Nærum
EventCom ApS, 2100 København Ø.
Eventually ApS, 1208 København K.
Glostrup Soroptimist, 2750 Ballerup
Guts Gemmer og Allan Frandsen, 7100 Vejle
Harald Marthinus Jensen, 9900 Frederikshavn
Hilton, 2770 Kastrup
In-Action, 4681 Herfølge
John Kejser, 1653 København V
Justesens fond, 2200 København N
Kromann Reumert, 2100 København Ø.
Lalandia, 4970 Rødby
Lions Club Billund-Grindsted, 7190 Billund
Lions Club Brønderslev, 9700 Brønderslev
Lions Club Brørup, 6650 Brørup
Lions Club Børkop, 7080 Børkop
Lions Club Dragør Tårnby, 2791 Dragør
Lions Club Frederikshavn, 9900 Frederikshavn
Lions Club Hammer Bakker Hammerpigerne, 9310 Vodskov
Lions Club i Aars, 9600 Aars
Lions Club Karlslunde, 2690 Karlslunde
Lions Club Kastrup-Tårnby, 2770 Kastrup
Lions Club Køge Bugt, 4600 Køge
Lions Club Løgstør, 9670 Løgstør
Lions Club Møldrup, 9632 Møldrup
Lions Club Nibe Guldgåsen, 9240 Nibe
Lions Club Næstved, 4736 Karrebæksminde
Lions Club Nørre Alslev “Helenerne”, 4840 Nr. Alslev
Lions Club Ramsø, 4130 Viby Sjælland
Lions Club Rebild, 9530 Støvring
Lions Club Skagen – Anna Ancher, 9990 Skagen
Lions Club Skagen, 9990 Skagen
Lions Club Skanderborg Slot, 8660 Skanderborg
Lions Club Skævinge, 3320 Skævinge
Lions Club Stenløse-Veksø, 3650 Ølstykke
Lions Club Svanerne Norddjurs, 8961 Allingåbro
Lions Club Søllerød Mølleå, 2880 Bagsværd
Lions Club Thisted, 7700 Thisted
Lions Club Tune, 4030 Tune
Lions Club Uldjyderne, 7400 Herning
Lions Sydlolland, 4970 Rødby
Lisbeth Fischer Abrahamsen, 4261 Dalmose
Loge 104 Ethica, 2760 Måløv
Loge 43, Entwisle, 7120 Vejle Øst
Loge 73 Karen Brahe, 5600 Faaborg
Loge Heimdal nr. 51, 4970 Rødby
Loge nr. 39, Sct Kjeld, 8800 Viborg
Loge nr. 92 Kongeå Vejen, 6600 Vejen
Mads Clausens Fond
Maglehøj Strand loppemarked, 4900 Nakskov
Martin Keinicke, 4200 Slagelse
Martin Kruse, 2300 København S
Mikkel Klahn, 8200 Århus N
N.B. Rützebecks Familiefond, 9800 Hjørring
Odd Fellow Loge 69 Fr.III, 3660 Stenløse
Odd Fellow loge nr. 49 SAXO,
Ole Kirks Fond, 7190 Billund
Pacita Larsen, 4872 Idestrup
Peter Brask Nielsen Fonden, 7800 Skive
Peter Klint, 2840 Holte
Randsborg A/S, 7080 Børkop
Sct. Johanneslogen Frederik VII, 3000 Helsingør
SEC Datacom A/S, 3450 Allerød
Skt. Johanneslogen Frederik VII, 3000 Helsingør
Soroptimisterne Kastrup-Tårnby, 2770 Kastrup
Splitaid ApS, 8000 Århus C
Søsterloge nr. 13 Fidelitas, 5800 Nyborg
Søsterloge nr. 57 Anne Marie, 4400 Kalundborg
TAPA EMEA, NP204HF, England
Tina Kejser, 1653 København V
Toms Gruppen A/S, 2750 Ballerup
Triatlon til Fordel for Børn, Slangerup
Tuborgs Grønne Fond, 1553 København V
Uffe Wiborg, 9500 Hobro
Wild Eagles Linedancer, 7173 Vonge
WMware, 2850 Nærum
Yellow-PC Yellowhouse Team, 4500 Nykøbing Sj.

”Make a Wish fonden anvender cookies til at registrerer information om hvordan brugerne anvender vores hjemmeside samt til statistik. Disse informationer anvendes til at forbedre din brugeroplevelse på vores hjemmeside og shop. Ved at benytte vores hjemmeside acceptere du brugen af cookies.” Cookiepolitik Når du besøger onskefonden.dk, anvendes ”cookies”, der er en tekstfil, som gemmes på din computer, mobil el. tilsvarende med det formål at genkende den, huske indstillinger, udføre statistik og målrette annoncer. Cookies kan ikke indeholde skadelig kode som f.eks. virus. Hvordan bruger vi cookies? På onskefonden.dk bruger vi cookies så vi kan følge kundernes færden og optimere vores indsats til at få endnu flere kunder ind på hjemmesiden.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close